top of page

Belemedik Merkez Gezi Rotası

Bu güzergah demiryolu inşası sırasında oluşturulan lojistik üssün merkezi niteliğindeki bölümlerini kapsamaktadır. Bu kısa rota 1900'lerin başında inşa edilen konut, hastane, hapishane,atölye, yemekhane gibi özel ve kamusal alanların yanısıra menfez, kazan dairesi, baca, kuyu vb. gibi yerleşimin altyapısına yönelik kalıntıları da barındırmaktadır. 

3849-200.png
cropped-Fig-Tree-Marketplace-Site-Icon.p
camp.jpg
images.jpg
train tunnel_edited.jpg
haaaaaariiittaa.jpg

Rota Fotoğrafları

Pozantı-Belemedik Rotası

Çakıt nehrine paralel devam eden bu güzergah Kilikya'nın coğrafi kaya şekillenmeleri ile yeşil peyzajının uyumunu ve bu coğrafyaya entegre olmuş demiryolu mirasını gözlemleme fırsatı sunmakta. Çakıt kenarındaki ağaçlık alanlarda mola verip doğayı dinleyebilir, bu güzergaha paralel devam eden ve günümüzde aktif bir şekilde kullanılan demiryoluna ait tarihi tünelleri görebilir ve şanslıysanız bu yolu kullanan trenlere rastlayabilirsiniz.

Belemedik_Map.jpg

Rota Fotoğrafları

Konaklama Seçenekleri

Belemedik'te çadır kampı, bungalow ve butik otel olmak üzere üç farklı konaklama seçeneği mevcuttur.

 

Belemedik Butik Otel: Pozantı Belediyesi bünyesinde işletilen 13 odalı Belemedik Butik Otel vadiye hakim manzarası, Türk hamamı, ve sauna gibi dinlendirici alanları ile doğa içinde vakit geçirmek aynı zamanda konfordan da vazgeçmek istemeyenler için ideal bir seçenek. Detaylı bilgi için tıklayınız.

​Rezervasyon: 0531 869 0140 

Belemedik Bungalows: Pozantı Belediyesi bünyesinde işletilen Belemedik merkezinde konumlanan 4 adet ahşap bungalow doğanın içerisinde doğa ile bütünleştiren bir konaklama deneyimi sunuyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Rezervasyon: ​0530 234 4001

bottom of page